تبلیغات
راه روشن - جنگ جهانی پیش از ظهور
 
راه روشن
السلام علیک یا فاطمة الزهرا ایتهاالصدیقة الشهیده
درباره وبلاگ


بسم الله الرحمن الرحیم .
الحمدلله رب العالمین . والصلوة والسلام علی رسول رب العالمین و علی آله الطیبین الطاهرین لا سیما علی الموجود الموعود منهم . ولعنة الله علی اعداء الله.
این وبلاگ در راستای روشنگری و طرح مطالب و حقایق و به دور از هرگونه تعصب و بی انصافی به انگیزه دست یابی حق جویان و حقیقت طلبان به واقعیت های ناب ، طراحی و راه اندازی شده است و علاوه بر نوشته های نویسنده وبلاگ سعی بر این است که بهترین مطالب و مقالات را از سایت ها و وبلاگ ها از نویسندگان متعهد و آگاه جمع آوری و با حفظ امانت به خوانندگان ارجمند تقدیم نماید، و از هرگونه نظر و نقادی منصفانه استقبال می نماید. ونقل مطالب از این وبلاگ با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

مدیر وبلاگ : مبارک ربانی Rabbani Oruzgani
مطالب اخیر
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : مبارک ربانی Rabbani Oruzgani
منظور از جنگی كه در وقوع آن قبل از زمان ظهور در روایات بیان شده و در جوامع غربی، صهیونیست ها و سینمای هالیوود بسیار به آن پرداخته می شود و مورد توجه قرار گرفته آیا اطلاعات جامعی در منابع موجود است؟

جنگی كه پیش از ظهور امام دوازدهم ـ علیه السلام ـ رخ می دهد، از دیدگاه غربی ها به واقعه «آرماگدون» مشهور است. آرماگدون در لغت به معنای «نبرد سرنوشت ساز» و «جنگ بزرگ» می باشد. در اصطلاح امروزه «جایی كه واپسین نبرد بین نیكی و بدی روی می دهد و به روز محشر منتهی می شود» را می گویند. هم اكنون شصت و یك میلیون آمریكایی، به این قضیه اعتقاد دارند. بودائیان به این نتیجه رسیده اند كه بودای پنجم موعود آن ها می باشد. مسیحیان نیز ظهور دوباره مسیح را انتظار می كشند. در این میان، پیشگویی های رمزگونه نوستر آداموس و بهره برداری سینمای هالیوود و صهیونیست ها، چهره مهدی موعود ـ علیه السلام ـ را به فرد خشن و جنگجو تبدیل نموده است. كه حاضر می شود برای پیروزی برطرف مقابل، دست به كشتار جمعی و حتی منجر به راه انداختن جوی خون شود.(1)

 اما در روایات ما از این حادثه به «قرقیسیاء» تعبیر نموده اند كه پیش از ظهور امام ـ علیه السلام ـ بوده و از علایم حتمی می باشد. در جریان قرقیسیاء كه نبرد نهایی و هسته ای به نظر غربی ها می باشد و در سرزمین شام به وقوع خواهد پیوست، لشكری از آمریكا، اروپا، روسیه، تركیه(2) مصر و دول مغرب عربی به اضافه سربازانی از شام شامل كشورهای سوریه، اردن، لبنان، فلسطین و اسرائیل همگی در قرقیسیاء (آرماگدون) با یكدیگر برخورد خواهند نمود. و پس از حصول درگیری این سفیانی است كه در پس آن كه همگی را چونان كشتزاری درو شده در هم می كوبد ، از صحنه نبرد پیروز بیرون می آید.(3)

 حدیثی طولانی از امام باقر ـ علیه السلام ـ نقل شده است كه قسمتی از آن بیان می شود: «... در آن سال ای جابر در هر ناحیه از مغرب اختلاف فراوانی روی خواهد داد. پس نخستین سرزمینی كه ویران شود سرزمین شام باشد این هنگام اختلافشان به سه پرچم انجامد: پرچم اصهب و پرچم ابقع و پرچم سفیانی، پس سفیانی با ابقع برخورد كند و بجنگند و سفیانی او و پیروانش را بكشد و سپس اصهب را بكشد سپس همتی به جز آن كه رو به سوی عراق كند نخواهد داشت و سپاهیانش به قرقیسیاء گذر كنند و در آن جا بجنگند و یك صد هزار از ستمگران در آن جنگ كشته شوند و سفیانی سپاهی به كوفه روانه كند كه هفتاد هزار به شمار آیند و اهل كوفه را بكشند و به دار آویزند و اسیر كنند....»(4)

 میّسر از امام باقر ـ علیه السلام ـ روایت می نماید كه فرمودند: ای میّسر! از این جا تا قرقیسیاء( قرقیسا ) چقدر راه است؟ عرض كردم: همین نزدیكی ها در ساحل فرات قرار دارد. پس فرمودند: اما در این ناحیه واقعه ای اتفاق خواهد افتاد كه از زمانی خداوند متعال آسمان ها و زمین را آفرید بی سابقه بوده، چنان كه تا وقتی آسمان ها و زمین برپا هستند هم، واقعه ای هم چون آن اتفاق نخواهد افتاد. سفره ای است كه درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر می شوند. و كسی از آسمان سر بر آرد و ندا دهد ای پرندگان هوا و ای پرندگان زمین بیایید و شكم خود را از گوشت های ستمكاران پر كنید.(5)

 در خبری طولانی از عمار یاسر طرفین درگیر در واقعه قرقیسیاء را روم، ترك (البته منظور از ترك ترك زبان ها نیستند بلكه آن هایی كه نژادشان ترك است) و سفیانی و از جنگ بزرگی ذكر می نماید كه مردان كشته و زنان اسیر می گردند.(6)

 بنابر این جنگی كه در آخر الزمان رخ می دهد و در جوامع غربی، صهیونیست ها و سینمای هالیوود به آن پرداختند، از نظر خودشان واقعه آرماگدون می باشد كه لشكر مسیح با دشمنانش جنگ می كند. در روایات ما از آن به معركه « قرقیسیاء» اشاره شده است. این جنگ در شام و طرفین درگیر روم، ترك و سفیانی هستند كه پیروز نهایی اوست و كشتار زیادی انجام می دهد. بعد از این درگیری امام مهدی ـ علیه السلام ـ از مكه ظهور می نماید. و این واقعه از علایم حتمی می باشد. البته لازم به ذكر است كه هرگز نمی توان از روایات چنین استفاده كرد كه این جنگ تا هنوز واقع نشده. چون جنگ های خونینی بارها در این مناطق روی داده است مگر در فلسطین، عراق و افغانستان روزانه صدها مسلمان كشته نمی شوند گاهی نیز صیونیست ها و سران سینمای هالیوود با به راه انداختن این جنگ های روانی در پی اغراض سیاسی هستند و می خواهند در خاور میانه و دیگر مناطق اسلامی همیشه بحران سازی كنند تا خودشان از آن سود جویند و بر علیه اسلام و مسلمانان تبلیغ كنند.

                                          مرکز مطالعات حوزه علمیه قم.


پاورقی:

1. بذر افشان، رمضان علی، « در فعالیت های اینترنتی درباره موعود گرایی و مهدویت»، گفتمان مهدویت، سخنرانی های گفتمان سوم، قم، بوستان کتاب، چاپ اول 1381، ص 178.
2. در روایات از کشورهای درگیر با عنوان ترک و روم تعبیر شده است که ظاهراً نویسنده، با تطبیق روم بر کشورهای غربی از آمریکا و و اروپا یاد کرده است.
3. زبیدی، عبدالکریم، غرب و آمادگی های پیش از ظهور (واقعه آرماگدون)، ترجمه امین میرزایی، ماهنامه موعود، شماره 28، 1380ش، ص 54.
4. نعمانی، محمد بن ابراهیم، الغیبه، با ترجمه فهری زنجانی، تهران، دار الکتب الاسلامیه، چاپ چهارم، 1362ش، ص 328.
5. کلینی ، محمد بن یعقوب، الکافی، بیروت، دار الاضواء، چاپ سوم، 1405ق، ج8، ص 245.
6. طوسی، محمد بن حسن، الغیبه، قم، موسسه المعارف الاسلامیه، چاپ اول، 1411ق، ص 463.

نوع مطلب : آخرالزمان و نشانه های آن، 
برچسب ها : جنگ جهانی پیش از ظهور، جوامع غربی، سینمای هالیوود، صهیونیست، آرماگدون، قرقیسیاء، آمریكا،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:51 ب.ظ
業界最高峰のスーパーコピーブランドは本物と同じ素材を採用しています。ブランド正規品と同じな革、金具を使って、ブランドコピー品を再現します。
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:51 ب.ظ
グッチiPhone7ケー通販シャネルiphone7ケース,ルイヴィトンiphone7ケース。グッチiPhone7ケース,海外の人気のブランドのケースコピー
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:50 ب.ظ
ブランドコピーのスーパーコピーはご存知ですか。コピーブランド、偽ブランドにもランクがあり、ブランドコピー
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 05:41 ب.ظ
スーパーコピーブランド専門店、最も良いスーパーコピー時計
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 05:41 ب.ظ
2017ブランドコピー激安人気新作スーパーコピー最高級偽物専門店!
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:59 ب.ظ
It's going to be end of mine day, but before ending I am reading this great article
to increase my know-how.
یکشنبه 4 تیر 1396 11:22 ب.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا نه حل و
فصل کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع
موفق به من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من هنوز مشکل خود را با جهش در مفروضات و
شما خواهد را سادگی به کمک پر همه
کسانی شکاف. اگر شما که می توانید انجام من خواهد قطعا
تا پایان مجذوب.
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 10:21 ق.ظ
سلام. وبلاگ خیلی خوبی داری
از خوندن مطالبش لذت بردم
-----------------
ارسال شده توسط ربات ارسال نظر Yo Blog Spammer
yospammer.tk
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 02:10 ق.ظ
سپاس از مطالب مفید تان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تماس با مادر این وبلاگ
در كل اینترنت
چاپ این صفحه